msib pion nazwa kolor

 

kraszewski logo

 

bip logo

Narodowe Czytanie 2018

„Narodowe Czytanie”- 2018r.

W sobotę 8 września 2018r. w całej Polsce czytano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego w ramach inicjatywy Narodowego Czytania. Nie inaczej było w gminie Gołymin-Ośrodek, gdzie akcja ta została zorganizowana po raz drugi przez Zespół Placówek Oświatowych oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Gołyminie-Ośrodku. W tym roku akcja odbyła się przed budynkiem Zespołu Placówek Oświatowych w Gołyminie-Ośrodku.

„Narodowe Czytanie” promuje czytelnictwo i pokazuje, że polska literatura jest nierozerwalną częścią narodowej kultury i historii. W roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości lekturą Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz „Antologia Niepodległości”. Patronat nad akcją objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej wraz z małżonką.

Książka opowiadająca o początkach niepodległego państwa Polskiego po okresie zaborów była idealnym wyborem na przypadające w tym roku 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. By wspólnie przypomnieć sobie lub poznać treść powieści Stefana Żeromskiego na miejsce przybyło wiele osób. Do wspólnego czytania przyłączyli się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszenie goście.