Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Gminna Biblioteka Publiczna w Gołyminie-Ośrodku w 2019 r. otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych z Programu Biblioteki Narodowej w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” w wysokości 6.500 zł. Zakupiono za tą kwotę 306 woluminów nowych książek. Księgozbiór biblioteki powiększyły nowości z literatury pięknej-140 pozycji, literatury dla dzieci i młodzieży-106 oraz wydawnictwa popularnonaukowe- 60 książek. Dzięki uzyskanym rabatom średni koszt książki wynosił 21 zł.

Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek. Serdecznie ZAPRASZAMY po nowości OBECNYCH I NOWYCH CZYTELNIKÓW!

książka dla dzieci