msib pion nazwa kolor

 

kraszewski logo

 

bip logo

Podsumowanie "Ferii z biblioteką"

W dniach 10 - 14 lutego 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej

w Gołyminie-Ośrodku odbyły się zajęcia w ramach projektu

”Ferie z biblioteką” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU


Od poniedziałku do czwartku odbywały się zajęcia kreatywne z maszyną do szycia. Młodsza grupa dziesięcioosobowa dzieci w wieku od 6 - 10 lat projektowała własne śniadaniówki a pani instruktor pomogła dzieciom w ich uszyciu. Również grupa „starszaków” w wieku 11-13 lat wykonała własne projekty workoplecaków. Dzieci wróciły zachwycone z własnoręcznie uszytymi kolorowymi projektami.

Oprócz warsztatów krawieckich - poniedziałek był czasem na zabawę, wszyscy chętnie grali w planszówki. We wtorek pod hasłem „Wiej wietrze wiej” dzieci dowiedziały się skąd bierze się wiatr, czy jest potrzebny, a może wyrządza wiele szkód? Efektem pracy były wykonane przez dzieci projekty latawców, która prezentują się na wystawce w bibliotece w czytelni dla dzieci.

Na drugim spotkaniu plastyczno-literackim dzieci wspólnie przeczytały baśń „Królowa Śniegu” Ch. H. Andersena i wykonały prace plastyczne o swoich wyobrażeniach królowej śniegu. Do dyspozycji były błyszczące papiery, tektury faliste, słomki, cekiny, folia, farby i kredki aby każdy według własnego uznania mógł wykazać się wyobraźnią i pomysłowością. Uczestnicy warsztatów okazali się bardzo kreatywni i stworzyli ładne i oryginalne prace, które także można zobaczyć w bibliotece na wystawkach. W środę po warsztatach z maszyną do szycia dzieci oglądały wspólnie film „Sezon na Misia 4”.

Podsumowaniem projektu był „Bajkowy bal karnawałowy”. Dzieci przebrały się w stroje karnawałowe oraz maski, uczyły się układów tanecznych i brały udział w zabawach prowadzonych przez animatorkę. W projekcie uczestniczyło 30 dzieci. Podczas wszystkich dni warsztatów i balu dzieci miały zapewniony słodki poczęstunek.

Ferie zimowe dobiegły już końca ale biblioteka czeka na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić i skorzystać z bogatej oferty nowości książkowych oraz kreatywnie spędzić wolny czas.

kolaż

kolaż 1

kolaż 2

kolaż 3

kolaż4